Ako sa v lete nezblázniť a udržať dom v chlade

Keďže nie všetci máme doma klimatizáciu, ochladiť byt alebo dom v letných mesiacoch si môžete aj šetrnejšie a zdravšie a teda jednoduchými trikmi, ktoré vám pomôžu udržať dom v chlade bez výdavkov navyše! Ponúkame vám 6 jednoduchých trikov, ako na to.

voda

Vetrajte aj večer
Keď s myslíte, že otvorením okna vzduch aspoň trochu osviežite, veľmi sa mýlite. Vo veľkých horúčavách je vzduch vonku oveľa teplejší ako vnútri, aj keď sa vám to zo začiatku tak nemusí zdať. Preto sa držte pravidla: Vetrať až večer alebo rovno až v noci.

Úplne sa odrežte
Rovnaký účinok ako otvorené okná majú aj odostreté žalúzie, alebo závesy. Preto sa snažte v dome cez deň udržiavať tmu a teda nepustiť ani kúsok svetla. Ak vám takáto tma nevyhovuje, odostrite žalúzie na mieste v dome kde už slnko nesvieti.

ráno

Zbavte sa kobercov
Ak máte v dome plávajúcu podlahu a na nej kopec kobercov, chladnejšiemu vzduchu v dome by neublížilo ich na istý čas zbaliť a odložiť preč. Z chladnej podlahy alebo dlaždíc ide dostatok chladu, preto si neublížite ani keď sa budete v tomto období "držať viac pri zemi".

Vzácny vietor
V letnom období je aj malý vánok veľkou vzácnosťou. Keď teda začne fúkať vietor, môžete skúsiť do otvoreného okna zavesiť handru  namočenú v studenej vode a takýmto spôsobom sa pokúsiť ochladiť vzduch vo vašom dome.

Ľadový ventilátor
Podobný spôsob ako handra namočená v studenej vode môže byť aj miska ľadu pred vaším ventilátorom, ktorá sa postará o chladnejší vzduch vo vašom dome behom pár minút!

oheň

Osviežujte sa
Pokiaľ nepatríte medzi šťastlivcov, ktorý majú možnosť celé leto stráviť v exotickej destinácii a dokonca nemáte na dvore ani bazén, môžete sa skúsiť osviežovať aspoň v sprche. Ak aj nemáte náladu chodiť do studenej sprchy každých 30 minút, môžete sa skúsiť ovlažovať studenou vodou v rozprašovači. Tak jednoduché a tak účinné!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup