Hliníkové okná alebo plastové? Výber je len na vás

Dnes už vidíme skoro všade samé plastové okná. Plastové okná sú skutočne bezkonkurenčné v pomere výkon a cena. Nie sú však vhodné na niektoré projekty. Niekto uprednostňuje hliníkové okná aj pri jednoduchších projektoch. Pri výstavbe a rekonštrukcii rodinného domu sú najčastejšou voľbou plastové okná. Sú veľmi rozšírené.

Stôl, okno

Majú výborné vlastnosti, dizajn, funkčnosť aj cenu. Dnešné moderné plastové okná vynikajú izolačnými vlastnosťami, majú viaceré dizajnové prevedenia, sú spoľahlivé, odolné voči extrémnym poveternostným vplyvom, ich životnosť je aj tridsať rokov, sú ekologické a plne recyklovateľné. Majú veľmi zaujímavú cenu, neporovnateľnú s hliníkovými či drevenými oknami. Nevýhodou plastových okien je azda ich nevhodnosť plastových profilov na výrobu nadrozmerných okien či dverí. V prípade, že si predstavíte pod pojmom hliníkové okno nejaké komunistické okná, ste na omyle. Moderné hliníkové okná sa vyrábajú s použitím kompozitných materiálov, ktoré oddeľujú vonkajšiu a vnútornú hliníkovú časť. Hliníkové okná majú vysokú odolnosť a statickú pevnosť, vďaka čomu sú vhodné aj na výrobu nadrozmerných výrobkov. Aby mali výborné izolačné vlastnosti, do priestoru medzi hliníkovými časťami sa vkladajú rozličné tepelné izolanty.

hlinikove okno

Čím je profil na výrobu hliníkového okna hrubší, tým viac izolácie sa zmestí do jeho prostriedku. Hliníkové okná sú po dizajnovej stránke naozaj dokonalé. Môžu byť povrchovo upravené lakovaní do farieb, obvykle s polomatným povrchom, no dostupné sú aj matné s exkluzívnym vzhľadom. Hliníkové okná zvyšujú hodnotu nehnuteľnosti a spoločenský status. Sú extrémne trvácne, ich životnosť je aj minimálne päťdesiat rokov. Ich nevýhodou je oproti plastovým oknám ich vyššia cena. Okná nekupujete na chvíľu. Musíte sa rozhodnúť podľa všetkých parametrov, ktoré budú pre vás tie najlepšie. Nemôžete pozerať len na cenu okien. Vyššia prvotná investícia sa vám čoskoro vráti. Hliníkové okná cerna Mmont sa stanú pre vás skutočnou radosťou.