Premohla vás jarná únava?

Čo to vlastne tá jarná únava je? Ide o nejakú zovšeobecnenú frázu alebo akúsi diagnózu, ktorú sme si my, ľudia zobrali na svoje plecia aj bez toho, aby sme sa nad ňou skutočne zamysleli? Alebo ide i niečo čo tu s nami skutočne je a musíme to prekonať?
Jarná únava je zaužívaný pojem pre obdobie medzi zimou a letom a jej dôvodov je niekoľko, avšak máme aj pár návodov ako ju prekopať, ak vás už začala trápiť.

magnolie

Čo jarnú únavu spôsobuje?

  • Prechod zo zimy na teplo – všetci dobre vieme, že počasie počas jari býva skutočne nepredvídateľné. Občas sa ráno zobudíme do príjemných 25 stupňov Celzia, inokedy nás zasa prekvapia dažde, búrky a silné vetry. Táto príliš náhla a neočakávaná zmena počasia spôsobuje únavu ako takú samú o sebe. Navyše nám takéto často sa meniace počasie môže spôsobovať aj nestabilnosť krvného tlaku, bolesti hlavy či iné zdravotné problémy.
  • Alergie –tieto trápia veľkú časť populácie, vo väčšine prípadov sa alergie prejavujú kýchaním, oslabenou imunitou, slzavými očami. Sprievodné prejavy sú teda veľmi podobné ako pri nachladnutí. Alergie v dnešnej dobe trápia veľmi širokú časť populácie.

Ako jej predchádzať?
Najlepšie, čo môžete pre seba počas tohoto premenlivého obdobia spraviť, je čo najskôr sa na nový režim pokúsiť adaptovať. To dosiahnete napríklad takto:

jahody

  • Choďte do prírody – v prírode sa najlepšie adaptujete na všetky tie zmeny počasia, čo sa vonku práve dejú. Aj napriek tomu, že je počasie veľmi premenlivé a počasie jediného dňa nás zastihnú aj 10 stupňové rozdiely, alebo 5 druhov rôzneho počasia, v prírode sa mu prispôsobíte najlepšie. Navyše, príroda v tomto období ožíva, obdarováva nás svojou krásou a plodnými privilégiami.
  • Doplňte vitamíny –výživovými doplnkami, ovocím, zeleninou, posilnite svoju imunitu a uvidíte, že vás jarné vyčerpanie čoskoro prejde.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup