Spomaľte. Vaše srdce sa vám za to odvďačí.

Príliš rýchle životné tempo má viacero negatívnych vplyvov na náš organizmus. V každodennom strese a ponáhľaní sa za pracovnými, či rodinnými povinnosťami, si ani neuvedomujeme, ako veľmi dávame zabrať nášmu telu. Ak nechcete v štyridsiatke skončiť ako pacient kardiologického oddelenia, spomaľte a dajte si na veci čas.

stres

Nič nestojí za to, aby sme si privodili zdravotné problémy. Kým sme zdraví, na tieto veci väčšinou nemyslíme. Ak sa však choroba už objaví, môže byť neskoro. keď sa nezastavíte od rána do včera, najviac zaberá naše srdce. U nadpriemerne pracovne vyťažených ľudí, sa problémy s vysokým krvným tlakom, objavujú až o päťdesiat percent častejšie, ako u tých, ktorí majú nenáročné a pokojné povolanie.

Je taktiež dokázané, že rodičia s viac ako dvoma deťmi sú neustále pod tlakom. Spôsobuje to neustála potreba zabezpečiť rodinu po finančnej stránke, ale taktiež zabezpečiť svojim deťom dostatočnú pozornosť a starostlivosť. Takýto spôsob života taktiež zvyšuje riziko vzniku srdcových ochorení.

Pokiaľ si uvedomujete, že vaše životné tempo je nezdravo rýchle a stále naberá na otáčkach, mali by ste sa vedome upokojiť a spomaliť. Zhon od samého rána, až kým nezaľahnete do postele, naozaj nie je tým správnym spôsobom života. Stačí ak si stanovíte isté pravidlá, či rituály a budete ich dodržiavať vždy keď je to, čo i len trošku možné. Napríklad,.

knihovna

Taktiež vaše pracovné povinnosti môžu počkať. Ak na sebe pociťuje nadmernú únavu, radšej si ľahnite a papierovačkám sa venujte s oddýchnutou hlavou. V konečnom dôsledku vám to takto pôjde aj omnoho jednoduchšie. Venovať sa svojim deťom je dôležité, ale aby ste to mohli robiť pravidelne, niekedy ich jednoducho musíte odsunúť na druhú koľaj. Špinavý riad a neumyté okná vám taktiež nikam neutečú a na názory susedov sa môžete zvysoka vykašľať, pretože vaše zdravie je určite dôležitejšie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup