Šport, pomocník pri bolestiach nielen chrbta

  1. Prvou športovou aktivitou, vhodnou nielen pre ľudí trpiacimi bolesťami je pilates. Kombinácia naťahovacích a silových cvikov s vlastnou váhou, vám pri správnom prevedení pomôže priniesť úľavu. Vhodné pre staršie aj mladšie ročníky, pre začiatočníkov a každého, kto chce spevniť svoje telo, odľahčiť svalové napätie a spevniť šľachy. Ak ste úplný amatér, existuje mnoho kurzov, kde vám pomôže skúsený pracovník, upraví cviky podľa problému a dá základné informácie. Ak nie ste spoločenský typ, na internete nájdete kvantum videí venujúcich sa tejto problematike.

joga

  1. V zozname nesmie chýbať joga. Čiastočne podobná pilatesu, najmä power joga, ktorá má rýchlejšie tempo ako tá klasická. Pozostáva najmä z uvoľňujúcich cvikov, krásne pomôže ponaťahovať celé telo a teda aj chrbticu. Opäť má mnoho cvikov určených pre tieto partie. Hoci na prvý pohľad vyzerá nezaujímavo, je skvelá na úpravu dýchania, celkovú relaxáciu, prácu s vlastnou váhou a teda aj telesnú silu.
  2. Veľmi známym pomocníkom prinášajúcim okamžitú úľavu je plávanie. Tento šport netreba bližšie približovať, jediné čo potrebujete sú plavky a chuť si zašportovať. Pomáha nielen s bolesťami chrbta ale aj kĺbov u starších ľudí, keďže ich vďaka nadnášaniu vodou šetrí.
  3. Štvrtým športom je trochu kontroverzný pole dance. Hoci je vhodnejší pre mladšie ročníky, základ, ktorý je preň dôležitý, môžu využiť aj ľudia so zdravotným problémom. Nepochopený šport poukazujúc na krásu a najmä silu ženského tela si získava stále viac priaznivcov. Ak sa predsa na vlnenie okolo tyče necítite, postačujúcou voľbou je aj  využiť strečing, vďaka ktorému si zlepšíte ohybnosť a zrelaxujete stuhnuté svalstvo.

plavec

  1. Poslednou v tejto kategórií je rýchla chôdza. Preferovaná skôr staršími ročníkmi pre nenáročnosť finančnú aj fyzickú. Jediné, čo potrebujete je chuť. Vynikajúca na zlepšenie kondície, pri správnej technike vám pomáha držať chrbát v správnej pozícií ,nehrbiť sa a dlhodobo tak pomáha zmierniť bolesti v krčnej oblasti.

Každá jedna športová aktivita, vykonávaná správne, má pozitívny dopad na náš organizmus a psychickú pohodu. Skúste aspoň párkrát za týždeň nejakú zaradiť do denného režimu a vaše telo sa vám odvďačí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup