Tlakové hrnce – zdravé a rýchlo pripravené jedlo

Zdravé stravovanie nie je len módnou záležitosťou. Ľudia dbajú viac nie len o to čo jedia, ale aj o to, ako jedlo pripravujú. Najzdravší spôsob prípravy jedla ten, v ktorom suroviny neprichádzajú o výživné látky. V potravinách zostávajú potrebné vitamíny, mineráli a živiny, ktoré by sme varením, alebo pečením v jedle zničili bežne zničili.
Správny tlakový hrniec Vám môže pripraviť jedlo aké len chcete. Môžete v ňom variť, piecť, smažiť, ale aj zavárať.

kcuhyňské pomůcky

Bezpečnosť je zaručená.
Isto si pamätáte na príhody, kedy sa po varení v tlakových hrncoch museli maľovať kuchyne… na to pri moderných hrncoch zabudnite.  Vo Vašej kuchyni sa už žiadny „výbuch“ nestane.
Každý tlakový hrniec obsahuje minimálne dve bezpečnostné poistky, ktoré zabránia otvoreniu hrnca kým je v ňom vysoký tlak. Nájdete aj kúsky, ktoré majú poistiek viac – pre prípad, že sa jedna upchá kúskom suroviny.

Objem tlakového hrnca
Tlakový hrniec sa plní asi len do dvoch tretín. Pri jeho kúpe berte na to ohľad. Zaobstarajte si väčší hrniec, než v akom bežne varíte. V ponuke nájdete množstvo tlakových hrncov s objemom od 2,5 až po 10 litrov. Menšie môžete použiť ak sa chystáte variť len pre jednu- dve osoby, prípadne chcete robiť v tlakovom hrnci len omáčky a mäso. Pokiaľ máte v pláne variť obedy pre viac ľudí, kúpte si hrniec s objemom minimálne 6 litrov.
Ak si myslíte, že využijete v kuchyni väčší aj menší hrniec zaobstarajte si sadu tlakových hrncov. Neobávajte sa vysokých nákladov. Sady, ktoré výrobcovia ponúkajú sú zložené z dvoch hrncov (väčšieho a menšieho) a jednej pokrievky, ktorá pasuje na oba hrnce.
Tlakový hrniec patrí síce medzi drahšie investície do kuchyne, ale zdravé, chutné a rýchlo pripravené jedlo Vás presvedčí o výhodách týchto kuchynských pomocníkov.

hrnec na vaření

Kvalitné tlakové hrnce
Vyberte si radšej z kvalitných tlakových hrncov od známych výrobcov. Budú síce drahšie, ale v prípade opotrebovania zoženiete naň náhradné diely (napr. tesnenie). Niektorí výrobcovia ponúkajú záruku na svoje tlakové hrnce aj 10 rokov – čo už samé o sebe je menšou zárukou kvality.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup