Úspech v zamestnaní zaručený

Niekedy je ťažké určiť hranicu toho, čo je ešte v norme a čo ju prekračuje. Hlavne v pracovnej sfére, keď veľmi chceme lepšiu pozíciu, alebo zvýšenie platu. Tlačenie na pílu a presadzovanie svojej individuality sa niekedy nevypláca. Sebavedomie je super vec v prípade, že ju vieme využiť v pravej miere. Čo robiť, aby sme svoje schopnosti vedeli zúročiť?

tým

V prvom rade sa skúste zamyslieť nad tým, či je práca pre vás len prostriedkom k získaniu peňazí, alebo vás baví. Nikdy sa vám nepodarí presadiť sa, ak robíte niečo, čo z duše nenávidíte. Ak sa vám zdá, že vás práca nebaví a nenapĺňa máte dve možnosti. Zmeniť ju, alebo zmeniť seba a nájsť niečo, čo vás na nej začne zaujímať a posúvať vpred. Všetko, čo sa v práci naučíte berte ako benefit do budúcnosti.

Zamerajte sa na to, čo bude o pár mesiacov, či rokov. Niekedy sme tak veľmi zavalený problémami a množstvom práce, že nepremýšľame o budúcnosti. Len plánovaním dopredu môžete byť úspešný. Môže sa stať, že budúcnosť a ani posun na danej pozícii nevidíte. V tomto prípade je čas plánovať aspoň niečo a to zmenu zamestnania.

Nebojte sa požiadať o radu, ak si neviete sami pomôcť. Nie je to hanba a tímová práca je to, čo všetci šéfovia majú radi. Vybudujete si dôveru v kolektíve a tak upevníte svoju pozíciu. Aj malý názor, alebo rada vám môže pomôcť k nápadu, ktorý vám zmení život. Na druhej strane sa nenechajte zneužívať a naučte sa povedať nie, ak nestíhate, alebo cítite, že je toho na vás veľa.
Zapisujte si svoje nápady. Niekedy tie najlepšie prídu na rozum počas usínania, alebo na ceste do práce. Zároveň si zapíšte svoje priority. Určite povinnosti, ktoré sú na prvých miestach a tie riešte urgentne. Maličkosti počkajú aj na neskôr. Organizácia času je cestou k úspechu.

start up

Nebojte sa pochváliť pred svojim šéfom. Nie je to samochvála. Váš nadriadený má iste pod sebou veľa zamestnancov a ešte viac povinností. Môže sa stať, že nevie, čo všetko ste stihli spraviť a vyriešiť v priebehu týždňa. Dajte si s ním stretnutie a preberte všetky projekty. Dozviete sa takto aj jeho názor a čo je pre neho prioritou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup