V prípade meškania alebo zrušenia Vášho letu môžete dostať až 600 eur odškodné!

Situácia, v ktorej niekoľko hodín mešká náš let alebo bol priamo zrušený nemusí znamenať iba sklamanie či nepríjemné „spestrenie“ dovolenky, ale táto nepríjemnosť môže narušiť aj dôležitejšie plány či celú cestu skomplikovať, ak nie priamo znemožniť. A to najmä v prípade, pokiaľ let mešká viac než 3 hodiny, kedy vám však optimizmus môže vrátiť vedomie, že vtedy máte nárok na finančnú kompenzáciu (250-600 eur).

letiět+ě

Na základe nariadenia EÚ má cestujúci právo na finančnú kompenzáciu v prípade, ak jeho let meškal vyše 3 hodín a nešlo o mimoriadne okolnosti (ako napr. zmena počasia, štrajk, politické nepokoje,…). Výška odškodného sa udáva v miere 250, 400 a 600 eur, čo záleží od dĺžky plánovej trasy a doby meškania, pričom vám s celým procesom môžu poradiť služby meškanie lietadla ClaimCloud.

  • Ide o doporučenú voľbu v prípade, že chcete dosiahnuť maximálny efekt kompenzácie, nakoľko celý proces nemusí byť pre jednotlivca jednoduchý a ľahko by mohla nastať situácia, v ktorej odídete šťastní s minimálnou či menšou čiastkou, než aká vám v skutočnosti prináleží.
  • V prípade, že oslovíte profesionálne služby, tie sa takisto postarajú o potrebnú dokumentáciu a znalosť vášho práva, čiže v tomto prípade poškodeného, ktorému letecká spoločnosť dĺži primeranú kompenzáciu.

Nariadenie EÚ je platné od roku 2004 aj napriek tomu, že vás s ním pochopiteľne letecká spoločnosť neoboznámi, nakoľko jej určitá „neznalosť zákona“ samozrejme vyhovuje. Preto môžete buď osloviť o pomoc profesionálne služby alebo začať jednať jedine na vlastnú päsť, zbierať potrebnú dokumentáciu, dôkazy a nebáť sa otvoriť ústa, avša samozrejme v rovine slušnosti.

moře

  • Tento proces by mal zahŕňať odloženú letenku, vstupenku na palubovku, ideálne fotku tabule príletov a odletov a skrátka dôkazy z konkrétneho dňa, že k meškaniu skutočne prišlo a takisto jeho dôvod.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup