Vykefujte si pokožku

O metóde s názvom „dry brushing“ ste už možno počuli. v dobe, keď u nás ešte neboli anglické názvy tak populárne, sa tejto technike hovorilo jednoducho „ masáž pomocou kefy“. Je jedno ako budeme túto starostlivosť o pokožku nazývať, hlavné je, že ide o skutočný zázrak.

salon
 
Čo budete potrebovať
 
Na začiatok budete potrebovať správnu kefu. Môžete použiť aj tú na vlasy. Základom je, aby boli jej vlasy stredne tvrdé. Pokiaľ sa obávate, že neodhadnete správnu tvrdosť, kúpte si špeciálne kefu, alebo hudbu, vyrobenú na tento účel. Ak si chcete masírovať aj tvár, kefka by mala byť menšia a tiež mäkšia.
 
Kedy a ako dlho
 
Dry brushing môžete aplikovať na všetky časti tela, vrátane tváre. Aby sa dostavil želaný efekt, musíte byť trpezliví. Pokožku si masírujte niekoľkokrát týždenne, pokojne i každý deň. Minimálna doba by nemala byť kratšia ako päť minút, maximálna asi desať. Dôležitý je aj smer, ktorým šúchate. Začínajte vždy zospodu smerom nahor. Kefou príliš netlačte a pohyby vykonávajte pomaly. Rýchle a silné drhnutie kože, by ju iba podráždilo.
 
Ako má vyzerať pokožka po kefovaní
 
Po kefovaní, by mala byť vaša pokožka mierne začervenaná a na hladká na dotyk. Mierne pálenie, či svrbenie v danom mieste je znakom, že ste šúchali správne. Po tejto kúre, by ste sa mali osprchovať a po usušení pokožky, použiť kvalitný, hydratačný krém.

podprsenka
 
Ako DRY BRUSHING pôsobí na pokožku
 
Masáž kefou v prvom rade pokožku prekrvuje, čím ju udržiava zdravú. Pozitívny vplyv, má však aj na náš cievny systém. Zároveň pôsobí ako píling, pretože kefa odstraňuje odumreté časti kože.  zbavujeme sa choroboplodných zárodkov a nečistôt z vonkajšieho prostredia. V neposlednom rade sa nám dokonale prečistia póry, v dôsledku čoho môže koža správne dýchať. Krém, alebo olej, ktorý na ňu následne nanesieme, sa navyše lepšie vpije do hĺbky pokožky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup