Čo je pre vás naozaj dôležité?

Všetci sa zaoberáme len tým, ako zarobiť peniaze a dostať sa k materiálnym veciam, po ktorých túžime alebo si teda aspoň myslíme, že po nich túžime. Po čom však naozaj, úprimne túžime? Pravda totiž je, že ani všetky peniaze sveta nás nespravia šťastnými. 5ažko sa tomu verí, väčšina ľudí by samozrejme nesúhlasila. Zamysleli ste sa však v skutočnosti niekedy nad tým, prečo sa tak naháňame za materiálnymi vecami? Všetci neustále hovoria o tom, že sú pre nich v živote dôležité iné hodnoty, ja však tento prístup nikde nevidím.

balonky

Aspoň teda väčšinou nie.
Pravda je taká, že sa toľko naháňame za materiálnymi vecami, práve preto, lebo si myslíme, že práve tie dávajú nášmu životy zmysel, že keď máme veľa peňazí a za ne si môžeme kupovať veľa (síce pekných, ale v podstate úplne zbytočných) vecí, ľudí nás vnímajú ako niekoho, kto niečo znamená, mocného, hodnotného.
Od počiatku chcú ľudia niekam patriť a samozrejme, nikto nechce dobrovoľne patriť medzi tých, ktorými spoločnosť opovrhuje. Všetci sa chceme páčiť, žiariť a byť v očiach iných výbornými a výnimočnými ľuďmi. Je to však skutočne to, po čom túžite? Alebo to robíte len pre druhých? Toto je veľmi dôležitá otázka, pretože väčšinou robíme všetky tieto naháňačky práve preto, aby nás nejak videli a mali o nás nejakú mienku práve cudzí ľudia (a to častokrát falošnú).

klíčení

Len si spomente – ako dlho vám vydrží radosť z nových topánok? Pravdepodobne veľmi krátko a o pár dní úplne zabudnete, že ste si niečo kúpili. Tým nechcem povedať, že vyzerať pekne a tešiť sa z vecí je zlé, nie je to však až také dôležité. Oveľa dôležitejšie je to, akými ľuďmi sa obklopujeme, ako sa k seba navzájom správame ale najmä to – dať tomuto svetu každý deň aspoň kúštiček lásky, prežiť ho v pokoji a s ľuďmi, ktorí nás milujú. Vtedy má život zmysel a tento svet si vytvárate sami, nebojte sa teda vložiť do toho celú svoju dušu, pretože len činy robené srdcom a s dobrým úmyslom, majú skutočnú cenu a zanechajú v nás úprimný a dlhotrvajúci pocit radosti a spolupatričnosti.