Fyzioterapeut nie je masér

Veľa ľudí si myslí, že fyzioterapeut je vlastne odborný názov pre maséra. Hlúposť ! Fyzioterapeut je odborník na úplne iné veci, a ak masíruje, tak je to len schopnosť navyše, čas, ktorý musel dotyčný odborník obetovať, aby sa to naučil, pri čom jeho práca je dosť náročná. Aký je teda rozdiel medzi masérom a fyzioterapeutom ?

terapie

Fyzioterapeut
Fyzioterapeut je odborník v odbore fyzioterapia, ktorý sa zameriava na liečbu pohybových porúch systému človeka. To znamená, že jeho pacientmi sa stávajú ľudia, ktorý trpia napríklad parkinsonovou chorobou alebo rôznymi chybami systému, ktoré človek nadobudol nejakým úrazom a je nutné obnoviť stratené schopnosti. Fyzioterapeut sa zameriava na rôzne svalové poruchy a je to istý odborník v rehabilitácií. Fyzioterapeut má široké informácie o medicíne. Fyzioterapeut presne vie, ktorý sval spadá ku ktorému a vie, ako tieto svaly fungujú a ako obnoviť ich funkčnosť.

masáž

Masér
Masér je odborník, ktorý rozmasíruje a uvoľní každý váš sval a vy sa cítite omnoho lepšie, vďaka jeho zázračným rukám. Hlavným cieľom masáže je odstránenie únavy pomocou rôznych hmatov. Masér je odborník na tieto hmaty. Ak chcete byť masér, môžete si urobiť rôzne masérske kurzy. Maséri teda presne vedia ako pracovať s vašim telom napovrch a vie, ako uvoľniť vaše telo. Masér nehľadá príčinu bolesti, ale rieši následok a to je napríklad bolesť chrbta, ktorou trpíte.
Fyzioterapeut a masér sú teda dve odlišné pracovné pozície.

Žiaden fyzioterapeut sa vám nepoďakuje, ak ho nazvete masérom. Ak máte problém s krkom a je stuhnutý, vyhľadajte maséra. Ak si však náhodou zlomíte nohu a bojíte sa, že už nebudete môcť tak odvážne behať po horách, či napríklad hrať futbal, radíme vám vyhľadať odbornú pomoc fyzioterapeuta. Ten určite bude vedieť, čo je pre vaše svalové partie najlepšie, a tiež vám podrobne opíše ako cvičiť po vašom úraze.