Výlet v Estónsku: miesta pre odvážnych!

Zbožňujem také chvíle: posadil som sa, aby som napísal príspevok o hlavných pamiatkach Estónska ale ja vám nedám žiadne súradnice, aby ste sa tam nemohli zabiť a potom ma obviňovali za svoju smrť alebo stratu slobody. Ale ak naozaj chcete, nič vás nezastaví, nájdete všetko.

estonsko

  1. Prvá atrakcia. Opustené tunely pevnosti Petra Veľkého mora

Dĺžka týchto tunelov je asi 40 km, do hál je prístupných 5-6 km. Tam bol front, munícia bola uložená, tam boli križovatky a podzemné kasárne. Je to naozaj zážitok a zaberie Vám to cca pol dňa.

  1. Druhá atrakcia. Opustené väzenie

Tento objekt je krásny. Je tiež krásny tým, že je pod ochranou a môžete do neho vstúpiť. Dostať sa tam je ľahšie ako dostať sa von. Adrenalín, zábava a krása.

  1. Lom a jazero

Nachádza sa v blízkosti väzenského mesta. Voda je jasná, chlapci sa tam kúpali a samozrejme tam aj vyliezli, kam by nikto nevyliezol a neodporúčam ani Vám, jeden zlý krok a ste dole.

rusko

  1. Najneobvyklejší vodopád v mojom živote

Po prvé, je sucho – nie je sezóna, teplo. Po druhé, je opustený a má nebezpečné nepracovné a veľkolepé stavby pre špeciálne nelegálne prístupové cesty. A veľmi ťažký zostup dolu do zálivu. Tam je ale najkrajšia a najdivokejšia pláž v mojom živote.
Voľné a bezpečné atrakcie v Tallinne
1. Vyhliadková plošina Kohtuotsa – najznámejšie miesto na Starom Meste, kde sa odvíja nádherná panoráma celého mesta.
2. Múzeum súčasného umenia v Tallinne – malé múzeum v blízkosti Námestia nezávislosti, kde môžete navštíviť bezplatné výstavy umelcov a fotografov.
3. Park a štvrť Kadriorg – park s jazerom, altánok, sochy a palác postavený Petrom Veľkým. Vstup do parku je voľný a palác stojí 5 eur.

4. Okres Rottermani je nová moderná štvrť Tallinnu, ktorá sa stala populárnou v posledných rokoch a premenila sa z priemyselnej zóny na ulice s módnymi kaviarňami, reštauráciami, obchodmi a kanceláriami veľkých spoločností.
5. Múzeum marcipánu – cukráreň estónskej továrne Kalev, kde môžete sledovať prípravu marcipánov a ochutnať niektoré z nich.
6. Štvrť Pirita s nábrežím – prestížnou oblasťou miestnych obyvateľov a obľúbeným miestom pre dovolenku v lete.