Začnite podnikať s pripravenou firmou

Nie vždy sa v podnikaní oplatí čakať. Niekedy je naopak potrebná rýchla akcia. A to napríklad v prípade, ak pred sebou vidíte zaujímavé podnikateľské príležitosti, ale zatiaľ nemáte založenú firmu, s ktorou by ste sa ich mohli chytiť. A ako možno viete, založenie firmy, to je pomerne dlhý proces. Už len na zápis firmy do OR SR sa môže čakať mesiac. To je pre niektorých podnikateľov a ich plány nevyhovujúce. Práve pre nich sú tu firmy na predaj. Založené a pripravené ready – made spoločnosti.

Podnikateľka, modelka

Najčastejšou formou podnikania na Slovensku sú spoločnosti s ručením obmedzeným (s.r.o.). A aj tieto ready made firmy ponúkané na predaj majú presne túto podnikateľskú formu. Majú zaplatené základné imanie (min. 5000 eur), ktorým spoločnosti za seba ručia. Spoločníci neručia svojim osobným majetkom, ale práve výškou tohto splateného základného imania. Výhodou pri kúpe ready – made firmy je teda aj tento faktor, akým je vyriešené základné imanie.

Papierové peniaze

Tieto eseročky záujemca kúpi spôsobom, že podpíše zmluvu o prevode obchodného podielu. Následne sa stáva spoločníkom, resp. konateľom vo firme a v jej mene sa môže pustiť do plánovaných podnikateľských aktivít. Po tom, ako sa podá návrh na zapísanie uskutočnených zmien do Obchodného registra, pričom tieto zmeny by mali prísť v platnosť do pár dní. Pri kúpe sa môže zmeniť konateľ v spoločnosti, obchodné meno, sídlo, predmet podnikania a podobne (podľa konkrétnych požiadaviek kupujúceho).

Pripravené spoločnosti na predaj sú vhodné pre podnikateľov, ktorí chcú vlastniť eseročku v čo najkratšom čase a bez zbytočného čakania rozbehnúť svoje podnikanie.

Ready – made s.r.o. boli založené, aby sa následne predávali. Reálnu podnikateľskú činnosť nevykonávali, nemajú za sebou obchodnú históriu a vznikli len nedávno. Tým pádom je pri ich kúpe minimálne riziko nesplnených záväzkov a pohľadávok z minulosti.