Aj vďaka kvalitnému matracu sa budete ráno cítiť svieži

Nie vždy máme v priebehu dňa čas nato, aby sme si uvedomili, že máme zlepšiť držanie tela, spomaliť v chôdzi, menej prežívať stresy, problémy a neustále znižovať napätie v našej psychike. Všetky naše prehrešky si ale pamätá chrbtica, napäté svalstvo, boľavé kĺby a kosti.

bolesť chrbtice

Preto potrebujeme kvalitný oddych počas spánku, kvalitnú posteľ a hlavne mimoriadne kvalitný zdravotný a ortopedický matrac. Kolekcia matrace je vyvinutá lekármi, vedcami a odborníkmi z oblasti základnej medicíny, ortopédie a rehabilitácie a ponúka Vám kvalitné zdravotné matrace s vysokým ortopedickým efektom. Výroba, patentovaná technológia, výhradne prírodné suroviny – to všetko je základom širokého výberu matracov v rôznych rozmeroch, výškach a v prevedeniach základného rozdelenia pružinových a taštičkových matracov. Všetky sa vyznačujú zdravotným, ortopedickým efektom a to buď použitím kvalitnej pružinky, prípadne viacerých pružiniek zoskupených do jednej tzv. taštičky alebo využitím kvalitnej peny v rôznych prevedeniach ako je napríklad pamäťová, komfort alebo studená pena. Všetky druhy ponúkaných zdravotných matracov majú svoje výhody, vyškolení odborníci Vám s ich výberom poradia a uľahčia Vašu voľbu. Okrem vysokej priedušnosti, ľahkej údržby, dlhej životnosti, moderného dizajnu sa matrace vyznačujú antimikrobiálnymi a antialergickými vlastnosťami, takže sú využiteľné pre celú rodinu, od najmenších až po seniorov. Ich uplatnenie je rozmanité, kvalita ponúkaných produktov ich predurčuje napríklad na využitie v kúpeľných, rehabilitačných, zdravotníckych zariadeniach, v kvalitných hoteloch a všade tam, kde sa vyžaduje dosiahnutie zdravotného efektu matraca.

kvalitný zdravotný matrac

Všetky majú tvrdosť v rozmedzí od hodnoty stupnice H1, veľmi mäkké matrace až po hodnotu H5, čo sú už najtvrdšie matrace. Skúsenosti a výskumy odporúčajú brať do úvahy pri výbere najvhodnejšieho matraca našu obvyklú polohu v spánku, životný štýl, aktuálne zdravotné komplikácie, vek a v neposlednom rade aj hmotnosť. Iba vtedy si skutočne vyberiete vhodný matrac na kvalitný oddych a relax.