Ak môžete kúpte si veterán

Pre staré auto potrebujete niekoľko vecí. V prvom rade je to miesto, najlepšie garáž ktorá nie je vlhká. Môže dobre poslúžiť aj stodola po dedkovi keď nie je iné. Je to z dôvodu že v minulosti neboli veľmi trvácne antikorózne ochrany a tiež sa nezinkovali plechy. Ak si kúpite štyridsať ročné auto a necháte ho pod vplyvom poveternostným podmienkam tak si môžete byť istý že po prvej zime alebo dažďoch začne masívne „kvitnúť“ od hrdzi. Taktiež nie je zlé si zaobstarať nejaké náradie na opravy a tiež náhradné diely po ktorých je vysoký dopyt. Staré autá totižto obsahujú aj staré súčiastky a väčšina moderných autoservisov vám nepomôže. Ak máte šikovné ruky tak by ste nemali mať problém.

škoda.jpg

Staré auto prináša svoje čaro a svoje výhody. Nie je to na každý deň ale do pekného počasia. Vyjsť si v nedeľu na zmrzlinu a podobne. Avšak budete sa vyslovene tešiť na šoférovanie. Cesta bude váš cieľ. Medzi ďalšie výhody treba zarátať uznanlivý obdiv okolia ale tiež to že veterán vám už nebude klesať na hodnote. Veterán je v dnešných dobách najvýhodnejšia investícia a najlepší dlhodobý sporiaci účet. Taktiež vám môže dať veterán cenné skúsenosti v oblasti šoférovania, pretože šoférujete bez akýchkoľvek bezpečnostných pomôcok a oceníte vaše moderné auto.

Treba spomenúť aj nevýhody ako to, že sa vám môže ľahko stať porucha a ostanete stáť na krajnici. Taktiež si budete musieť v okolí nájsť svojho mechanika pretože veterán vám zamotá hlavu nad množstvom banálnych porúch o ktorých keď ich neviete vyriešiť tak sme v koncoch. Treba spomenúť že dopravné nehody v starých autách bývajú poväčšine smrteľné. Napríklad Škoda 100 mala motor vzadu takže pri náraze sa skrčili plechy až vašim nohám a niekedy aj cez ne. Taktiež hneď za predtým čelom bola 40 litrová nádrž benzínu a to nie je veľmi povzbudivé.

opel.jpg

Veterán prináša radosti aj starosti ale treba si uvedomiť či je pre vás vhodný a či by sa vám páčil tento koníček, pretože veteránizmus prináša veľkú radosť a bez vašej ochoty sa to robiť nedá ,pretože si vytrháte vlasy od nervov