Ako milovať svojho partnera úprimne

Vzťah medzi dvoma ľuďmi sa zvyčajne začína úplne spontánne, ale časom sa komplikuje a prichádzajú problémy, ktoré sa odsúvajú bokom až do vtedy, kým sa nenakopia a celý vzťah kvôli ním padne. Možno sa to stalo už aj vám a preto je dôležité, aby ste si uvedomili zopár vecí. Musíte sa naučiť, ako milovať svojho partnera úprimne a z celého srdca.

držení za rce.jpg

Prvou, zásadnou a najdôležitejšou vecou je to, aký vzťah máte k sebe samému. To je vlastne začiatok všetkých ostatných vzťahov. Rovnica je jednoduchá, milujete seba – milujete aj ostatných, alebo sa neznášate a prenášate to aj na iných ľudí, horšie, že aj na vášho partnera. Nehovorím tu o nejakej prehnanej láske k sebe, ktorá teraz valcuje internet a sociálne siete. Len úprimná láska k sebe a najmä úprimný pohľad na to, že nie ste dokonalý človek.
Presne tak, nie ste dokonalý a poviem vám novinku – žiadny človek nie je dokonalý. Mýtus o dokonalosti človeka je tu s nami už dlho, ale naďalej ostáva len mýtom. Recept na šťastný vzťah snáď ani neexistuje, je to len úprimná láska, tolerancia, obetavosť a vzájomne pochopenie. Na prvý pohľad sa zdá, že sú to úplne jednoduché a ľahko zvládnuteľné predpoklady, ale každý časom príde na to, že to tak nie je.

polibek.jpg

Mať rád seba samého v zmysle toho, že sa na seba dokážte pozrieť aj kriticky, ale tiež sa nezhadzujete a veríte si. To, ako sa budete správať k sebe sa potom odzrkadlí aj na vašich vzťahoch. Ľudia vycítia, či ste úprimný, alebo nie. A vy azda, chcete byť úprimný, však? Inak by nemalo cenu žiaden vzťah budovať. A je jedno, či vzťah k samému sebe, alebo k partnerovi.
Nezabúdajte teda na to, že ak nie ste spokojný a šťastný sám so sebou, nikto iný vás šťastným neurobí. Zbytočne budete chodiť zo vzťahu do vzťahu a hľadať dokonalosť, šťastie, či naplnenie vášho života. Musíte začať od seba, ujasniť si priority a stále pracovať na tom, aby ste mali život plný radosti a úsmev na tvári.