Atraktívny prvok do vášho interiéru- Sklenené dvere

Neodmysliteľnou súčasťou bývania a prakticky každého interiéru je doplnok vo forme dverí. Tieto ale nemusia poskytovať len svoju základnú funkciu, ale takisto sa môžu stať atraktívnym vizuálnym prvkom ako napríklad sklenene dvere, ktoré svojim dizajnom dokážu obohatiť a zmodernizovať celý priestor. Atmosféra bývania alebo interiéru tým pádom chytí nový dych a nebude chýbať ani znak luxusu.Silueta, ruka za sklom.jpg

  • S jedným prvkom sa dá dosiahnuť hneď niekoľko atraktívnych vlastností naraz.

Nezískame tým len funkčnosť, ale výrazne napomôžeme takisto estetickej stránke. Oproti klasickým dverám je tu pomerne veľa pozitív, ktoré so sebou tento variant zo skla prináša.
Charakteristikou vlastnosťou skleneného materiálu je v tomto prípade kvalitná priepustnosť svetla. Izby vášho interiéru tak nebudú postihnuté nedostatkom svetla či tmavými kútmi. V niektorých prípadoch sa dá týmito sklenenými dverami dokonca nahradiť okno, a to v miestnosti, v akej je okien nedostatok, respektíve žiadne. To značí zároveň fakt, že nemusíte siahať po množstve svietidiel.3D model interiéru.jpg

  • Miestnosť, v ktorej bude sklenený typ dverí umiestnený bude rovnako pôsobiť odvzdušnene a opticky sa rozšíri, čím dopraje atmosféru väčšej pohody, slobody a priestrannosti.

Ale pozor, nie sú to len estetické vlastnosti. Sklo dokáže byť takisto odolné voči nečistotám a postupnému opotrebeniu. Nie náhodou ide o doporučenú voľbu napríklad v prípade umiestnenia dverí do kúpeľne, kde odolávajú vplyvom pary ako aj vlhkosti. Na druhej strane si s týmto materiálom možno spájate labilnosť a ľahké rozbitie. Tu je však vhodné pripomenúť, že výroba takýchto interiérových prvkov pozostáva z bezpečnostného skla, ktoré je oproti tomu bežnému až niekoľkonásobne odolnejšie, čím je určené k bezpečnému pravidelnému využitiu.

  • Okrem klasického otvárania poznáme takisto prevedenie vo forme veľmi praktického posuvného systému.