Ayurveda pre ženy: krása a mladosť

Napriek silnému „veku“ je Ayurveda neuveriteľne dôležitá pre moderné ženy. Pomáha obnoviť zdravie v podmienkach najvyššieho rytmu života, jesť správnejšie, dobre spať, starať sa o seba a relaxovať. Hlavnou úlohou Ájurvédy je dosiahnuť stav rovnováhy, harmónie a pocitu šťastia.

wellness

ZÁKLADNÉ PRINCÍPY

  • Podľa Ayurvedy, výživa a cvičenie by mali byť koordinované s rysmi vášho tela. Potom je možné dosiahnuť požadovanú rovnováhu.
  • Správna výživa.  Musíme jesť to, čo zvyšuje našu energiu. Ukazuje sa, že nie všetky potraviny nás môžu naplniť silou. Závažnosť, lenivosť a únava po jedle naznačujú, že potravina odňala silu tela, ukázala sa ako toxická. Prejedanie sa a nevhodné potraviny môžu byť zdraviu škodlivé. Stravovanie je nevyhnutné iba vtedy, keď naozaj cítite hlad, a nie podľa rozvrhu alebo z nudy.
  • Pokoj.  Ak necítime v sebe pokoj a radosť, naše zdravie nebude dobré. Ayurveda neoddeľuje telo a vnútorný stav. Ajurvéda pre ženy dáva pokoj, stav šťastia a relaxácie, keď je to potrebné.
  • Pohyb.  Ayurveda je  tiež spojená s fyzickými cvičeniami pre telo, ktoré harmonicky dopĺňajú liečbu proti starnutiu.
  • Dobrý spánok  Moderné ženy často robia veci na úkor spánku, čo je zlé. Je dôležité dobre usporiadať spánok a spať najmenej sedem hodín. Podľa Ayurvedy je najlepšie ísť do postele v čase 21-22 hodín a vstávať s východom slnka o 5-6 ráno. Takýto rozvrh však možno prispôsobiť ich funkciám.

mandala
Ajurvéda programy pre ženy  zahŕňajú mnoho procedúr pre zdravotnú starostlivosť, obnovu zdravia, čistenie a chudnutie. Možno jedným z najobjemnejších ayurvédských procedúr je olejová masáž, ktorá zvyšuje krvný obeh a dodáva pokožke zdravú farbu. Okrem masážneho oleja sa používajú aj zmesi bylín a ryžových sáčkov. Pre relaxáciu sa používa masáž hlavy. Maximálny účinok sa dosiahne kombináciou masáže a špeciálneho kúpeľa, masážou s odvarom mlieka, masážou s prirodzeným peelingom s bylinkami, mliečnymi a ovocnými výťažkami. Existujú určité typy masáží, ktoré podporujú strata hmotnosti a zotavenie sa po pôrode pre mladé matky.