Čierna nie je určená len na pohreb

Móda je vrtkavá, no my za ňou nechceme zaostávať, tak sa snažíme byť oblečené podľa posledných trendov, hoci nie vždy je to ľahké, náročné je to hlavne z hľadiska financií. Ale ani stráviť veľa času pri výbere a skúšaní odevov si nemôžeme dovoliť. Preto existujú akési univerzálne kúsky v šatníku, ktoré by mala mať každá žena. A platí to aj o farbách, hoci každej pristane niečo iné, v čiernej však vyzerá šik každá z nás.

žena v koženej bunde, pláž

Ak už naozaj nevieme, čo na seba, tak nás zachráni outfit v čiernej, tričko, džínsy či šaty v tejto farbe nikdy nesklamú. Do práce, na večierok, posedenie s priateľmi či rande, ale aj na slávnostné chvíle ako je promócia či jubileum sa čierne šaty osvedčili a sú obľúbené už celé roky. Táto farba totiž ponúka množstvo variácií ako ju skombinovať a vhodné sú všetky čierne šaty doplnky aj farby, takže nemáte čo pokaziť. Večerná róba v čiernej dovoľuje vyblázniť sa na doplnkoch, ktoré môžu byť farebné aj honosné, tak docielime žiadaný efekt výnimočnosti. Do práce v čiernom, to nie je nič netradičné, treba ju však trocha rozveseliť doplnkami iných farieb, aby sme nepôsobili smutno. To isté platí pri iných veselších príležitostiach, no pohreb je výnimka, čierna má predstavovať smútok, takže nejaké výstredné farebné doplnky nie sú žiadané.

zvodná žena, modelka

Šaty v čiernej farbe sa šijú v rôznych dĺžkach, od celkom dlhých cez midi, mini až po ultramini, ozvláštnené môžu byť kontrastným prešívaním, šnurovaním, rôznymi prestrihmi, prekladaním či previazaním, rozdielnymi dĺžkami vpredu a vzadu, zapínané na gombíky či zips alebo s aplikáciami ako sú koráliky či výšivky a podobne. To, pre ktoré z nich sa rozhodnete, je na vás, treba však brať na zreteľ typ vašej postavy, príležitosť, na ktorú ich potrebujete, zladiť dĺžku a strih tak, aby ste dosiahli jeden ucelený outfit, v ktorom budete pôsobiť sebavedomo a pritom sa budete cítiť príjemne.