Elektronika v lietadle

Elektronika je súčasťou nášho života. Ak si bez niečoho nevieme predstaviť ani jeden deň, tak je to práve ona. Niektorí ľudia sú na nej takí závislí, že bez nej nevydržia ani len pár hodín. Otázne však je, môžete ju používať skutočne všade? Pre tento raz sa pozrieme na to, ako je to vlastne s používaním elektroniky v lietadlách.
stříbrný fotoaparát
 
1. Mobilné telefóny
Ak je niečo naozaj obrovským mýtom, tak je to práve používanie mobilu v lietadle. Asi snáď každý z nás už počul fámu alebo poveru o tom, že keď budete v lietadle používať mobil, môže sa s vami zrútiť. Je to však naozaj úplná hlúposť. Jediné, čo je pravda je, že mobil môže spôsobiť narušenie komunikačných prístrojov v lietadle. Práve preto je vhodné a priam žiadúce, aby ste mali váš mobil v lietadlovom režime. Inak ho ale môžete normálne používať bez obáv, že by malo lietadlo padnúť iba kvôli vám.
 
2. Počítače a tablety
Je to veľmi podobné, ako s používaním mobilného telefónu. Tieto prístroje tiež musíte dať do špeciálneho režimu, inak však vaše cestovanie a váš let nijako neovplyvnia. Keď si budete môcť vďaka nim krátiť dlhú chvíľu, tak prečo nie? Niektorí ľudia však tvrdia, že počítač by mal byť vypnutý úplne aspoň v niekoľkých fázach letu, teda pri vzlietaní a naopak pristávaní.
černý notebook
 
3. Iná elektronika
Na palube lietadla môžete pokojne používať mp3 prehrávač a počúvať hudbu, keď na to máte chuť. Slúchadlá v ušiach predsa nemôžu nikomu prekážať, pokiaľ teda nemajú samostatný prístup na internet.
 
Myslíme si, že vo veciach, ktoré by ste na palubu brať určite nemali máte jasno. Pre istotu vám však predsa len pripomenieme, aby ste si určite do lietadla nebrali žiadne nožnice, zápalky, zapaľovače, kozmetiku a vo všeobecnosti žiadne kovové predmety. Na kozmetiku si opäť dávajte pozor. Nechcete predsa, aby vaša drahá kozmetika skončila v koši pred vstupom do lietadla, no nie?