Využitie zázvoru v prírodnej kozmetike


Zázvor nemusíte iba konzumovať, ale taktiež použiť na rôzne skrášľujúce kúry. Podporí rast vlasov, omladí vašu pokožku a odstráni jazvy na tele.

zázvor

Na rast vlasov funguje zázvor ako zázrak
Zázvor pôsobí ako rastový stimulant, ale taktiež zabraňuje vypadávaniu vlasov. Pripravte si z neho zábal a výsledok uvidíte sami. Na jeho prípravu budete potrebovať väčší a hlavne zdravý koreň zázvoru, lyžicu medu a olivový olej lisovaný za studena. Zázvor nastrúhajte na jemno. Použiť môžete aj kuchynský robot. Pridajte jednu polievkovú lyžicu olivového oleja a medu a všetko spolu dobre premiešajte. Olivový olej a med pridávame do zábalu hlavne kvôli správnej konzistencii, ale taktiež preto, že naše vlasy ošetrujú proti štiepeniu a lámaniu. Túto zmes si naneste na čerstvo umyté vlasy, ktoré by mali byť ešte dostatočne vlhké a zabaľte si ich väčším igelitovým vrecúškom. Masku nechajte pôsobiť minimálne pol hodiny a vlasy si následne poriadne spláchnite.

blond vlasy

Zázvor má výrazný vplyv aj na našu pokožku

  • Ak ho užívame z vnútra, pôsobí ako prípravok proti starnutiu pleti. Môžete si ho pripraviť v podobe čaju, alebo pridávať čerstvý do rôznych pokrmov.
  • Ak chcete krajšie opálenie, alebo sa na vašom tele nachádzajú časti kože, ktorá nemá pekné zafarbenie, odrežte kúsok z koreňa zázvoru a dané miesto si ním potierajte. Výsledky tejto procedúry budete môcť pozorovať už po niekoľkých dňoch.
  • Zázvor pôsobí dezinfekčne, takže pomáha predchádzať vzniku kožných ochorení. Najemno nastrúhaný koreň môžete primiešať do pleťového mlieka, ktoré používate na každodennú starostlivosť o pokožku.
  • Šťava z čerstvého zázvoru pomôže odstrániť drobné vyrážky na pleti. Zázvor najemno nastrúhajte, vytlačte z neho šťavu a vatovou tyčinkou naneste na postihnuté miesta.

krém

  • Ak chcete aby jazvy na vašom tele postupne zmizli, nakrájajte zázvor na jemné plátky a umiestnite na miesta, ktoré vás trápia. Prelepte ho leukoplastom a nechajte pôsobiť približne hodinku. Tento postup opakujte až kým jazva nezmizne.
  • Zmes nastrúhaného zázvoru, olivového oleja a cukru môžete používať na masírovanie miest postihnutých celulitídou. Zázvor totiž napomáha správnemu krvnému obehu, takže dokáže byť nápomocný pri boji s pomarančovou kožou.