Cítite sa vyčerpaní? Dôvodom môže byť pravidelný styk s týmito ľuďmi

Či sa nám to páči alebo nie, nie sme všetci rovnakí a nikdy nebudeme. A takisto je pravda, že väčšinu ľudí aj tak nezmeníte, maximálne tak zmenia oni vás. Preto sa niekedy zdá ako naozaj jediné rozumné riešenie určitým typom, ktoré nás ubíjajú, sa jednoducho vyhýbať alebo ich nebrať vážne. Ide vyslovene o povahy, ktoré vám dokážu kaziť váš optimizmus a náladu z celého dňa. Preto ak je to len trochu možné, skúste styk s týmito osobami minimalizovať alebo si ich „názory a múdra“ jednoducho nepripúšťať. Verte mi, že v konečnom dôsledku len získate a ušetríte svojou energiou.

otázka

Každý z nás má samozrejme svoje muchy a takisto slabšie stránky ako aj črty povahy, ktoré môžu ostatných niekedy iritovať, no tieto nedostatky má každý, aj naši najbližší a to ešte nie je dôvod na ukončenie dobrých vzťahov. Ten dôvod nastáva skôr v prípade, pokiaľ u niekoho tieto vlastnosti priam dominujú a je natoľko hlúpy, že si ich nechce uvedomiť. Teda ak niekomu dávate šancu, no bezvýsledne,… tak sa priamo pozrime, o aké konkrétne typy sa jedná.

Duševní upíri
Pravdepodobne ste o nich počuli a nie, nejde o upírov v pravom zmysle slova, ale o ľudí, ktorí možno nechcene, no aj napriek tomu z vás doslova vysávajú duševnú energiu. Stále nudným a monotónnym spôsobom omieľajú len to svoje a nie a nie prestať, no a vy sa po takej hodine cítite byť zralí do postele či priamo na prehliadku doktorovi. Nejde im o vzájomné kamarátstvo, ale o bútľavú vŕbu, ktorá by neustále niesla ich osud spolu s nimi.

Sebec
Je vo svojej podstate podobne „zábavný“ človek, no môže byť oveľa impulzívnejší. Potrebuje niekoho, komu by sa mohol neustále chvastať, poprípade klamať a je mu jedno, čo máte na srdci vy, respektíve s čím sa chcete podeliť vy. Ak vás aj do niečoho zapojí, tak len preto, aby zvýšil svoje ego či aby vás zneužil vo svoj prospech.

pes

„Realista“
Je otvorený a povie vám všetko na rovinu. Pekne vás pouráža a do toho povie: „ Prepáč, to je pravda, tak to chodí“,…apod. No pritom si neuvedomuje, že ide iba o jeho názor a jeho „pravdu“. A mimochodom, byť úprimný nie je vôbec ťažké, no rozumný  a citlivý človek sa snaží byť aspoň trochu taktický.