Internet a svetová populácia alebo ktoré stránky navštevujeme najčastejšie?

Internet dnes využívame v širšom spektre, respektíve objavujeme stále viac možností, ktoré nám neslúžia iba k pozeraniu videí na Youtube, ale takisto k sociálnemu fungovaniu či dokonca práci, získavaniu základných, ale i pokročilých informácií,… a možnosti ešte nekončia. Na jednej strane vzniká akási internetová doba a spoločenská závislosť od pravidelnej návštevy internetu, na druhej strane sa poskytujú praktickejšie a komfortnejšie možnosti, následne tak aj príležitosti. Digitalizujú sa bežné domácnosti, inštitúcie, ale aj vláda a aspekty bežného života. Preto povedať si, že chcem žiť bez internetu, by zrejme nebolo úplne správne, nakoľko by sme sa oberali o nástroj, ktorý sa stáva dnes, ale aj v blízkej budúcnosti v podstate potrebným základom pri rôznych či už bežných, služobných, pracovných alebo dokonca právnych a administratívnych potrebách.

google

Preto je určite zaujímavé pozrieť sa, k akému účelu tento nástroj, respektíve internet ľudia po celkom svete využívajú najčastejšie.
Ako už zrejme tušíte, víťazom sú v tomto smere sociálne siete. Tento aspekt je zrejme aj Vašim súkromným víťazom, nebolo by to žiadne tajomstvo. Z pohľadu svetovej populácie má vytvorený účet minimálne na jednej sociálnej sieti až 45 % ľudí, čo je oproti minulému roku takmer 10 % pokrok. Zo spomenutého následne vyplýva, že cca 2 hodiny času denne strávime konkrétne zdieľaním, scrollovaním, pridávaním a čítaním obsahu na sociálnych sieťach.

média

Ktoré webové stránky sú však najnavštevovanejšie?
Vyzerá to tak, že väčšina populácie si za svoju sociálny sieť zvolila Facebook, nakoľko ten sa ako jediný z tejto kategórie dostal do top päťky najnavštevovanejších stránok. Okrem Facebooku tak ľudia po celom svete pravidelne zavítajú na top najnavštevovanejší web- vyhľadávač Google. Na druhom mieste sa umiestnil populárny Youtube, tretiu priečku drží už spomenutý Facebook, prekvapivo štvrté miesto patrí čínskemu vyhľadávaču Baidu a rebríček s piatym miestom uzatvára spoľahlivý a rýchly zdroj informácií- Wikipedia.