Bezpečné schody so zábradlím zo skla

Máte v pláne vymeniť staré zábradlie za novší dizajn alebo staviate dom a práve riešite štýl a typ zábradlí, aké na schodiská použiť? Ponuka je veľmi široká a výber ťažký, ale základom pri rozhodovaní by mala byť bezpečnosť v spojení s moderným a nadčasovým dizajnom prvkov. Tieto kritériá spĺňa http://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklene-zabradlie/ sklenené zábradlie.

sklenené zábradlie 1

Ak hovoríme o luxuse a jedinečnosti, tak jednoznačne máme na mysli sklenené zábradlia, ktoré sú v každom interiéri jeho ozdobou a dodávajú mu nádych nadčasovosti a elegancie. V prípade rodinných domov je téma schodísk a s nimi spojených zábradlí intenzívnejšia ako v panelákových bytoch, pretože dom dovoľuje prepojiť dve a viac podlaží schodmi, a tie musia byť zabezpečené zábradlím. Drevo je veľmi žiadaný a obľúbený materiál, ale potrebuje častejšiu údržbu a starostlivosť, aby vyzeralo dlhé roky ako nové, čo pri sklenenom nie je potrebné. Sklo je schopné cele roky slúžiť bez toho, aby na ňom museli nanovo obnovovať náter, stačí ho len zbaviť nečistôt a prachu umytím. Navyše, je to priehľadný materiál, ktorý možno použiť aj v malých priestoroch, pretože prepúšťa svetlo a opticky ho tým nezmenší.

Zábradlia zo skla je možné rozdeliť do troch skupín:

-samonosné zábradlie

-sklenené steny s funkciou zábradlia

-francúzske balkóny a stĺpikové zábradlia

pohľad z balkóna

Samonosný typ je bezpečný a veľmi moderný, jeho uchytenie je možné prostredníctvom bodových úchytov, ktoré sú vyrábané z nerezu alebo druhá možnosť je ukotviť ho do hliníkového profilu. To sú však len niektoré z variantov kotvenia, je ich neobmedzené množstvo. Ak však chcete mať čistý detail, treba steny zapustiť do podlahy, čo navodí pocit, že vyrastajú priamo zo zeme. Hliníkové profily majú povrchovú úpravu v inoxe alebo eloxe. Netreba zabúdať ani na madlo, ktoré ku schodisku patrí. Objednať sa dá v drevenom prevedení, nereze alebo hliníku, všetko podľa požiadaviek zákazníka. Každý výrobok má svoj certifikát, ktorý je ich súčasťou pri predaji, no cenová relácia nie je jednotná, pretože sa odvíja od individuálneho návrhu a náročnosti požiadaviek zákazníka.