Čo vidieť v Palma de Mallorca

Palma de Mallorca je hlavné mesto Mallorci a zároveň hlavný prístav ostrova nachádzajúceho sa na Baleárskych ostrovoch v Španielsku. V meste žije okolo 400 000 obyvateľov, s tým že v letných mesiacoch sa počet zvyšuje. Táto destinácia je medzi turistami veľmi obľúbená. Dá sa ju navštíviť aj v zimných mesiacoch, kedy tu je príjemná klíma a teploty sa niekedy šplhajú až k dvadsiatim stupňom. V lete samozrejme destinácia slúži ako klasická letná pobytovka. V meste aj na celom ostrove je toho skutočne veľa k videniu. Čo teda treba vidieť, pokiaľ sa chystáte navštíviť toto krásne mesto?

Palma de Mallorca.jpg

Katedrála La Seu
Asi najznámejším symbolom mesta je nádherná Katedrála La Seu, ktorá je prekrásnym gotickým skvostom. Bonusom je, že okolie katedrály je krásne upravené, nachádza sa tu veľa zelene, fontána a krásna panoráma na more.
Plaza Mayor
V preklade tiež hlavné námestie je jedným zo záchytných bodov, čo sa týka hlavne dopravy. Nájdete tu však niekoľko zaujímavých budov a tiež miestne trhy.
Palác Almudaina
Palác Almudaina sa nachádza v tesnej blízkosti katedrály. Táto historická budova bola pôvodne sídlom maurských vezírov, neskôr sa stala palácom malorských kráľov. Dnes sa v paláci nachádza historické múzeum.

mallorka.jpg

Castillo de Bellver
Castillo de Bellver sa nachádza trochu obďaleč od historického jadra mesta, týči sa vysoko nad mestom. Stavba pochádza zo 14. Storočia, v minulosti slúžila tiež ako väzenie. Vďaka svojej polohe  sa vám z tohto miesta naskytne nádherný panaromatický výhľad na celé mesto.
Gastronómia
Španielsko je známe svojou dobrou kuchyňou, preto určite treba vyskúšať miestne špeciality. Okrem sangrie a výbornej pallely odporúčame morské plody a ryby, najmä Merluzu, Galló. Ak nieste nadšencami morských pochúťok, vyskúšajte napríklad výborné jedlo Conejo con Ceebolla, čo je v podstate náš králik.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup