Dovolenka v Dubaji?

Financie
 
Mnoho ľudí sa obáva vysokej ceny za takúto dovolenku. Predsa len keď niekde vidíte fotky niekoho v tomto meste, tak si ho zaradíte na akúsi pomyselnú čiaru luxusu.
 
Hranica medzi luxusnou a obyčajnou časťou je veľmi tenká. Dovolenku v Dubaji môžete mať za takú istú cenu akou by bola napríklad v Grécku.
 
dubaj

Letenky
 
Na vyhľadanie leteniek buďte istý čas v predstihu. Letenky sa menia zo dňa na deň. No zaručujem vám, že spiatočnú letenku dokážete kúpiť aj za 150 či 200 eur na osobu. Odlety bývajú z Bratislavy, Budapešti, Prahy i z Poľska.
 
Ubytovanie
 
Vybrať si tú správnu voľbu pre vás nebude taký ťažký oriešok. Dokážete nájsť veľmi dobré ponuky ak nebudete hľadať hotely v centre mesta či priamo na pláži vydláždené zlatom. Zamerajte sa na širšie centrum. V Dubaji sa viete ubytovať aj v rôznych apartmánoch podľa toho aké služby vyžadujete.
 
Ceny takýchto ponúk či už hotela alebo apartmánu sa pohybujú od 30 eur/noc za dve osoby až po 70 eur/noc ak ste náročnejší. V cene sú väčšinou aj raňajky či hotelový bazén.
 
Doprava v Dubaji
 
Najpriateľnejšia pre vás bude preprava metrom. Máte možnosť zakúpiť si aj celodenný lístok. Stojí asi 5 eur a dostanete sa naozaj všade.
Ďalšou možnosťou je taxík, ktorý je ku podivu lacnejší ako v mnohých iných krajinách. Je to výhodné ak sa nechcete s nákupom ťahať celým mestom alebo chcete pohodlnejšiu prepravu.
 
město

Strava a nákupy
 
V obchodnom stredisku máte na výber z viacerých drahších reštaurácií až po stánky s rýchlym občerstvením. Takisto ak sa nachádzate niekde vonku nájdete množstvo ponúk jedál. Cenovo sa pohybujú približne rovnako ako u nás.
 
Na nákupy sú výhodnejšie trhoviská a menšie obchody, v ktorých získate darčeky pre celú rodinu. Nezabudnite navštíviť najväčšie nákupné stredisko Dubai Mall, v ktorom si nejeden nákupný maniak príde na svoje.
 
 
 
 
Kultúra
 
Tamojší majú nezvyčajný spôsob obliekania, kde ženy sú zahalené a takisto aj muži nosia tradičné odevy. Od vás sa nevyžaduje aby ste ich nosili, ba naopak, ani by ste nemali.
 
• Turistky by sa mali zamerať na to aby nemali odhalené ramená či príliš krátke sukne a kraťasy.
 
• Ak ste na dovolenke s partnerom nemali by ste sa na verejnosti držať za ruky, bozkávať  či inak prejavovať náklonnosť. Považuje sa to za porušenie slušnosti.
 
• Počas obdobia sviatku Ramadán by ste nemali jesť, piť ani fajčiť na verejnosti. Niektoré reštaurácie sú otvorené aj cez deň, no okná sú zakryté aby nebolo vidieť dovnútra. Ak už sa rozhodnete destináciu navštíviť najlepšie tak urobíte mimo tohto sviatku.
 
• Alkohol je zakázaný. Ponuka alkoholu je iba na licencovaných miestach. V meste nenájdete obchod s liehovinami. Takisto sa nepokúšajte piť na verejnosti za čo vám hrozí zatknutie. Nemoslimskí obyvatelia môžu získať licenciu, ktorá povoľuje piť alkohol doma.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup