Pevná noha – bezpečná jazda

Keď si sadáte za volant, možno niekedy nemyslíte na to, čo ste si na seba ráno obliekli. Lepšie povedané, čo ste nahodili na svoje nohy. pokiaľ patríte k tým uvedomelejším a zodpovedným vodičom, určite viete, že vhodná obuv nie je zanedbateľnou záležitosťou. Už nie raz som mal možnosť zažiť na vlastné oči vodičov, ktoré šoférovali v populárnych „žabkách“, či dokonca v dvadsaťcentimetrových ihličkách. Milí vodiči. Uvedomte si jednu vec. Ak nie je vaša noha dostatočne pevná, alebo v danej obuvi nemáte dostatočný kontakt s pedálmi, ovládanie vášho vozidla sa môže veľmi ľahko stať veľmi nebezpečným.

padál
 
Podpätky a šľapky nechajte doma
 
Medzi absolútne nevhodnú obuv patria spomínané šľapky, a to akéhokoľvek druhu. Ďalej topánky na vysokom opätku, či obuv s príliš hrubou podrážkou. Pedále musíte pod nohami  doslova cítiť. V šľapkách sa vám môže noha navyše kedykoľvek pošmyknúť, čo môže veľmi ľahko spôsobiť tragédiu.
 
Pohodlne a bezpečne
 
Konkrétne topánky, ktoré sa za volant hodia samozrejme nejde popísať , alebo pomenovať presne. V prvom rade by ste sa v nich mali cítiť pohodlne. Obuv, ktorá vám nedovolí nohou dostatočne hýbať v oblasti členku taktiež nie je úplne ideálna. Na druhej strane, však musíte mať členok dostatočne spevnený.  Mali by ste taktiež cítiť pedále, pretože inak nebudete mať cit v nohách, čo vedie k oneskoreným reakciám.
 
Letné alternatívy
 
Odborníci odporúčajú obuv, ktorá má uzavretú špičku. Samozrejme že v letných mesiacoch toto pravidlo dodržíme na sto percent len ťažko. V tom prípade si ale obujte aspoň sandále, ktoré nohu dokážu dostatočne spevniť. Riešením je aj šoférovanie naboso, no to asi nie je pre každého.

okénko
 
Alternatívy na zimu
 
Ani zimná obuv nemusí byť pri šoférovaní úplne bezpečná. Príliš hrubá podrážka a ďalšie faktory neprispievajú k bezpečnej jazde. V tomto prípade si v aute radšej nechajte obuv, ktorú si pri vystúpení prezujete. Verte, že ako prevencia proti autonehode, sa tých pár sekúnd vášho času, oplatí obetovať.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup