Vyštudovali ste informatiku? Práca si vás nájde aj sama

Ísť študovať informatiku a vedy podobné jej je v dnešnej dobe veľmi výhodné. Nie je to jednoduché, ale úsilie na vysokej alebo strednej škole sa vám môže vyplatiť. Nielen, čo sa týka platu, ale aj neustálej ponuku práce, ktorá sa stále len zvyšuje. Programátorov hľadá takmer každá spoločnosť, pretože každá sa chce prezentovať navonok na svojej webovej stránke. A tú treba z času na čas vylepšovať alebo celú prerobiť.

informatika.jpg

Ako si hľadať prácu?

  1. Prvé, čo človek urobí je, že si zadá do vyhľadávača google, že hľadá zamestnanie a miesto, kde ho hľadá. Na základe tohto, môžete poposielať svoj životopis do spoločností a na pozície, o ktoré máte záujem. Nevýhodou je, že musíte každej spoločnosti písať nejaký mail, čo by mal byť takzvaný motivačný list alebo ešte staršie podoba bola žiadosť o prijatie do zamestnania. To je trošku zdĺhavejšie.
  2. Keď si chcete uľahčiť námahu, tak si môžete na dané stránky, ktoré ponúkajú zamestnanie vložiť svoj životopis a nechať firmy, nech vás oslovia samy. Je to veľmi výhodný postup a pre programátora priam ideálny, pretože firmy sa o vás budú priam usilovať získať vás na svoju stranu, teda do svojej pracovnej sily. Čakajte denne niekoľko telefonátov s ponukami práce. A môžete si vyberať vy.
  3. Pri hľadaní práce môžete využiť aj kontakty svojich známych, prípadne si vybrať firmu, v ktorej by ste chceli pracovať a zamerať sa len na ňu. Možno nemajú vypísaný inzerát, ale prácu ponúkajú. Potom sa vám môže podariť sa presadiť oveľa ľahšie, lebo uchádzačov bude menej a máte väčšie šance na úspech. Najlepšie je si zistiť o firme, čo najviac informácii a ohúriť tak personalistu, že ste sa na pohovor naozaj prichystali. To ocenia.
  4. Ďalšou možnosťou je portál linkdedin, kde si môžete založiť svoje konto a zamestnávatelia vás budú oslovovať na základe vašich pracovných skúseností a vzdelania. Výhodou je, že to nebudú ponuky telefonicky, ale písomne, takže si to viete dostatočne premyslieť, či máte záujem alebo nie. Možností je veľa.

elektronika.jpg
Myslím však, že pre programátora nebude problém v dnešnej dobe nájsť si zamestnanie. Firmy a personálne agentúry sa o vás budú trhať, pretože dobrých a kvalitných programátorov je málo. A pracovná sila takisto ubúda.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup